Po raz dwudziesty drugi
Zakończyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska 2016
Na powierzchni 30 tys. m2 zaprezentowano produkty niemal 500 firm z 21 krajów świata, a targi odwiedziło 14 tys. zwiedzających.
Jedna z największych imprez branży | Fot. Autostrada-Polska 2016
Impreza po raz kolejny pokazała, że jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży w tej części Europy. Poza najliczniej reprezentowanymi wystawcami z Polski, pojawili się tu przedstawiciele m.in. z Niemiec, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Kanady, Korei Płd., Wlk. Brytanii i Stanów Zjednoczonych, a bogaty wachlarz produktów i usług oferowała także duża grupa firm z Europy Wschodniej – z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Łotwy.
Z rozmachem. Wśród gości byli m.in. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa oraz Stanisław Karczewski, marszałek Senatu RP.
Odbieram te targi jako jedno z najważniejszych zjawisk w branży w naszym kraju. Po raz kolejny, zorganizowane z rozmachem oraz przede wszystkim profesjonalnie, tworzą miejsce spotkań i dialogu wszystkich podmiotów realizujących inwestycje komunikacyjne. Życzę organizatorom kolejnych takich przedsięwzięć. Niech dzięki Wam będzie o Polsce głośno w Europie i na wszystkich innych kontynentach - mówił na wstępie minister Adamczyk.
Debaty, konferencje. Podczas targów obyła się m.in. debata pt. „Dialog się opłaca – od Białej Księgi Branży Drogowej do optymalizacji budowy dróg”, w czasie której przedstawiono propozycje do konsultowanego przez resort infrastruktury i budownictwa projektu rozbudowy dróg w Polsce.
W programie znalazły się również takie konferencje jak „Stalowe czy betonowe drogowe obiekty mostowe”, Problemy parkingowe obszarów zurbanizowanych”, „Uwolnienie stawek za parkowanie – optymalizacja wykorzystania przestrzeni publicznej czy drenowanie kieszeni kierowców?” oraz konferencja „Nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych 2016”. Po raz piąty w ramach targów odbył się Salon Kruszyw, którego tegoroczna tematyka koncentrowała się wokół rozjaśniania nawierzchni.
Zawody, pokazy. Przez trzy dni trwania targów rywalizowali najlepsi operatorzy sprzętu budowlanego. Swoje umiejętności prezentowali w dwóch konkurencjach zawodów BIG BAU MASTER. W każdej kategorii przeprowadzane było jedno zadanie sprawnościowe, oceniane i punktowane przez komisję sędziowską.
Swoje miejsce znalazły również pokazy dynamiczne ciężkiego sprzętu - na terenie wokół hal wystawienniczych wiele firm zaprezentowało swoje najnowsze koparki, wywrotki i ładowarki.