Reklama     +48 22 620 92 04 
www.autotransport.plJeszcze szybsze i łatwiejsze znajdowanie ładunków
Transport drogowy

Jeszcze szybsze i łatwiejsze znajdowanie ładunków

Pozycja pojazdu jako kryterium wyszukiwania ofert

16 lutego 2016 r.   |  AS

Jako, że aktualne położenie pojazdu jest bardzo ważnym elementem procesu wyszukiwania frachtów, TimoCom połączył ze sobą dwa produkty: platformę trackingową TC eMap® oraz giełdę transportową TC Truck&Cargo® ułatwiając swoim klientom codzienną pracę.

Mogą oni wybrać udostępnione do trackingu pojazdy (monitorowane na mapie w TimoCom) bezpośrednio z pozycji wyszukiwania ładunków, a także znaleźć i wyświetlić oferty frachtów ulokowane w pobliżu danego pojazdu. Ponadto istnieje możliwość zaciągnięcia jego aktualnego położenia do dostępnego w TC eMap® narzędzia kalkulacyjnego. Mowa o największym w Europie rozwiązaniu trackingowym obejmującym obecnie ponad 170 partnerów telematycznych.

Coraz więcej możliwości. Dodatkowo możliwe jest znalezienie frachtów w oparciu o kody pocztowe, bądź funkcję obszaru wyszukiwania. Wszystko po to, by uzyskać oferty transportowe najodpowiedniejsze do lokalizacji konkretnego pojazdu. Dzięki rozbudowanej funkcji wyszukiwania, klienci TimoCom mogą jeszcze szybciej znaleźć ładunki umiejscowione w pobliżu ich aut. Jeśli użytkownik wybierze z listy daną ciężarówkę, jej aktualne parametry GPS automatycznie staną się kryterium wyszukiwania frachtów. W zależności od indywidualnych ustawień dysponenta, w zestawieniu ofert uwzględnione będą te, które są usytuowane w odpowiedniej odległości od wolnej ciężarówki, nawet do 200 km.

Odświeżenie zestawienia powoduje natychmiastową jego aktualizację, uwzględniającą także zmianę pozycji ciężarówki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie jest już konieczne ręczne wprowadzanie danych adresowych miejsca, z którego ma ona wyruszyć. Ponadto, by móc rozpocząć szukanie frachtu, użytkownicy nie muszą już ustalać początku trasy. Rzecznik prasowy firmy TimoCom Marcel Frings o nowej funkcji mówi tak: Nasi klienci muszą mieć zawsze możliwość szybkiego znajdowania frachtów w pobliżu swoich aut, by zdobyć interesujący ładunek powrotny czy też doładunek. I to właśnie z tego powodu stworzyliśmy narzędzie, które ten proces znacząco ułatwi i przyspieszy. Dzięki temu rozwiązaniu można wyświetlić wszystkie lokalizacje i natychmiast skontaktować się z wybranym oferentem.

Nowość w TC eMap®. Od niedawna klienci mają również możliwość szybkiego przyporządkowania aktualnej pozycji pojazdu do narzędzia kalkulacyjnego tras. W tym celu wystarczy kliknąć na dany pojazd i za pomocą rozwijanego menu ustawić jego pozycję jako początek trasy.

Zaletą funkcji jest to, że również i tutaj nie trzeba już ręczne wprowadzać danych adresowych miejsca, w którym ciężarówka się znajduje, a użytkownicy mogą jeszcze szybciej wyliczyć trasę przejazdu, także z uwzględnieniem dojazdu do miejsca załadunku. Pozycja pojazdu widoczna jest na mapie. Klikając prawym przyciskiem myszy w daną ciężarówkę można oznaczyć jej aktualne położenie jako punkt rozpoczęcia trasy.

Kolejna możliwość w TC eMap® to automatyczne udostępnianie danego auta do trackingu. By udostępnić swojemu partnerowi biznesowemu opcję monitorowania przez określony czas, położenia pojazdu przewożącego jego towary, wystarczy kliknąć na dany samochód ciężarowy i wybrać z menu: "Wystawianie udostępnienia". Dzięki temu następuje automatyczne przekierowanie do właściwej zakładki gdzie wybrany pojazd będzie już przygotowany do udostępnienia.

W trudnych czasach dla branży transportowej, uczestnicy łańcucha dostaw coraz większą uwagę przykładają właśnie do optymalizacji czasu pracy i efektywnego wykorzystywania narzędzi, które mają do dyspozycji. Obecnie nie wystarcza im jedynie dostęp do internetowej wymiany ofert, oczekują by dostęp ten był stały, by posiadać możliwość korzystania z nich bez względu na to, w jakim miejscu się znajdują. Dlatego też spółka TimoCom proponuje swoim klientom korzystanie ze wszystkich swoich usług w wersji mobilnej, przy wykorzystaniu tabletów bądź smartfonów. Dzięki temu zyskują oni możliwość ciągłego wglądu do ofert zamieszczanych na platformie, nawet będąc poza biurem. Narzędzie to znacząco ułatwia codzienną pracę zarówno przewoźnikom jak i spedytorom, którzy w razie potrzeby mogą znaleźć ładunek lub pojazd przez 24 godziny siedem dni w tygodniu. Ponadto pozostają w ciągłej dyspozycji dla swoich kontrahentów i zwiększają swoją przewagę konkurencyjną poprzez możliwość szybkiej odpowiedzi na pojawiające się potrzeby.

Mobilna wersja umożliwia korzystanie nie tylko z giełdy TC Truck&Cargo®, ale także ze wszystkich programów oferowanych przez TimoCom, w tym także do monitorowania swoich pojazdów za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki temu można być zawsze na bieżąco.

Na dodatek bezpiecznie. Nie należy zapominać, że jednym z głównych priorytetów niemieckiej spółki jest dbałość o bezpieczeństwo proponowanych usług. Dlatego też TimoCom tworząc mobilną wersję zapewnił jej najwyższe standardy bezpieczeństwa.

TC Login, czyli klucz umożliwiający logowanie do indywidualnego konta każdego użytkownika, w wersji mobilnej jest dodatkowo powiązany z osobistym kodem PIN oraz przypisany do konkretnego urządzenia. Nawet minimalna niezgodność przy jednym z tych elementów powoduje utratę możliwości zalogowania się do platformy. To tak, jakby karta bankomatowa z odpowiednim kodem PIN mogła być używana tylko w jednym, wyznaczonym bankomacie.

Mobilna wersja platformy TimoCom daje klientom większą swobodę w prowadzeniu biznesu. Przewoźnik ma możliwość znalezienia o dowolnej porze ładunku w każdym europejskim kierunku, spedytor natomiast pojazdu, który w terminie dowiezie towar na miejsce. Mogą także zaplanować daną trasę i obliczyć jej koszty. A na koniec zdecydować o wykorzystaniu funkcji monitorowania pojazdu na mapie TC eMap®.

W ostatnim wydaniu PGT 06-09/2020 m.in.
ZOBACZ NASZĄ STRONĘ www.PGT.pl